Speciální předregistrace domény .CZ

  • Co je to předregistrace domény .cz?
  • Za jakých podmínek může předregistrace proběhnout?
  • Jak zažádat o předregistraci domény.cz?
  • Kolik předregistrace domény stojí a jak za ni zaplatím?
  • Co když se předregistrace domény .cz nepovede?
  • Napište nám

1) Co je to předregistrace domény .cz?

Jedná se o objednávku registrace domény, která prozatím není volná. Doména je stále zaregistrována, ale v nejbližší době vyprší její registraci platnost. Pokud by si doménu stávající držitel na další období neprodloužil, je možné provést předregistraci domény a získat ji tak po vypršení ochranné lhůty pro sebe.

2) Za jakých podmínek může předregistrace domény .cz proběhnout?

Je nutné, aby doména byla již v ochranné lhůtě. Ochranná lhůta je 60 dní po datu expirace domény. Nejvhodnější je zažádat o předregistraci cca 14 dní před uplynutím ochranné lhůty. Předregistraci umíme ale i později, třeba v den uvolnění domény.

3) Jak zažádat o předregistraci domény .cz?

Žádost je velice jednoduchá. Stačí zaslat e-mail na info@stable.cz a v předmětu uvést PŘEDREGISTRACE. Do obsahu zprávy napište název domény a CID (ID kontaktu, na který má být případná registrace domény provedena), nebo kompletní kontaktní údaje. U fyzické osoby je to jméno, příjmení, ulice, město, PSČ, e-mail, případně telefon a u právnické osoby je to ještě IČ a DIČ.

4) Kolik předregistrace domény stojí a jak za ni zaplatím?

Cena se skládá z poplatku za registraci domény 190 Kč + příplatku za předregistraci 1 000 Kč bez DPH. Po odeslání žádosti vám vystavíme fakturu k úhradě. Po obdržení částky zadáme vaši žádost do systému předregistrací domén .cz.

5) Co když se registrace domény nepovede?

Pokud se registrace domény nezdaří z důvodu prodloužení vlastníkem, nebo zaregistrací na jiného zájemce, která o předregistraci požádal před vámi, částku vám vrátíme zpět. Vystavíme dobropis, který zašleme na fakturační adresu, a po jeho podepsání a vrácení zpět k nám platbu poukážeme zpět na účet.

6) Napište nám 

Máte-li více dotazů ohledně předregistrace domény, kontaktujte nás prosím e-mailem na info@stable.cz, na on-line chatu nebo na telefonním čísle čísle 480 020 191.