Převod domény

Jak převést doménu?

Máte už doménu registrovanou jinde a chcete ji převést pod správu Stable.cz? Připravili jsme pro vás jednoduchý návod, jak při převodu domény postupovat.

1) Převod domény

Vložte doménové jméno do formuláře pro ověření domény. Dále si zvolte jeden z našich webhostingových programů a délku fakturačního období.
TIP: Chcete vytvořit pro doménu pouze DNS záznam? Vyberte si variantu Parking.

2) Kontrola dostupnosti doménových jmen

V dalším kroku dojde k ověření vámi zadaného doménového jména. Systém nahlásí, že je doména obsazená. Pokud jste vlastníkem domény, anebo máte vlastníkovo pověření k převodu doménu, můžete v objednávce pokračovat.
TIP: Chcete k převodu domény přidat i registraci dalších domén? Stačí je přidat do stejné objednávky.

3) Zadání přihlašovacích a kontaktních údajů

Zde si nastavíte přihlašovací jméno a heslo do webadmin sekce a další kontaktní údaje potřebné k registraci domény a k fakturaci za naše služby.
TIP: Už jste u nás zaregistrovaní? Objednejte si nové služby přímo přes webadmin sekci a budete mít možnost spravovat všechny domény snadno pod jediným uživatelským přístupem.

4) Zprovoznění našich služeb

Po dokončení objednávky vám přijdou dva e-maily. V prvním naleznete vámi zadané kontaktní údaje a důležité informace k administraci domén a služeb. Ve druhém e-mailu bude přiložena zálohová faktura ve formátu PDF.
TIP: Již do 10 minut po registraci máte možnost vyzkoušet si provoz služeb na doméně třetího řádu.

5) Platba a převod doménového jména

Na základě zálohové faktury, prosím, proveďte platbu v co nejkratším termínu. Po obdržení platby na náš účet vám zašleme e-mail s postupem pro převod domény. Převod pak zadáte přímo v administraci svého uživatelského účtu v sekci Správa domény po kliknutí na detail konkrétní domény.
TIP: U některých koncovek trvá převod po zadání a potvrzení až 5 pracovních dní. Domény .cz převádíme téměř okamžitě.

6) Nefunkční kontaktní e-mailová adresa

Pokud je kontaktní e-mailová adresa nefunkční (zrušená, nepoužívá se), napište nám a my žádost přepošleme na jiný, vámi určený e-mail. Tu si vytiskněte, podepište a nechte ověřit. Ověřenou žádost zašlete na adresu uvedenou v žádosti. Je to o něco zdlouhavější proces, ale vše se děje ve prospěch vlastníka domény. Registr následně zašle kód k převodu domény na jiný e-mail. Kód k převodu vložíte v administraci svého uživatelského účtu a tím převod zahájíte. Tento postup je možný jen pro domény s .cz koncovkou, ohledně dalších koncovek nás prosím kontaktujte.
TIP: Po převedení doménového jména je možné změnit kontaktní e-mail nebo vlastníka domény.

7) Pravidelná platba a prodloužení doménového jména

V zadaném intervalu fakturace vám bude chodit vyúčtování za naše služby. 30 dní před vypršením platnosti domény budete na tuto skutečnost upozorněni zasláním výzvy k úhradě prodloužení domény. V případě zájmu uhraďte výzvu co nejdříve a služby či doménové jméno prodloužíme na další období.
TIP: Máte zájem získat slevu na naše hostingové služby? Nabízíme možnost vybrat si fakturaci jednou za rok se slevou 10 %, nebo fakturaci jednou za dva roky se slevou 20 %.

Nevíte, zda je vámi vybraná doména volná? Ověřte si to. Stačí vyplnit název domény a její koncovku do formuláře níže: