Jsou vaše servery připravené na Vánoce?

30.9.2019 Blog

Vánoční nákupování začíná každý rok o něco dříve. I tak je to ale pro e-shopy náročné období. Stejně tak pro jejich servery. 

 

Server v sobě uchovává všechna data vašeho webu. Jako obrovský počítač. Existuje hned několik druhů pro e-shopy, kde je potřeba, aby vše běželo rychle doporučujeme ideálně virtuální privátní server, který máte jen pro sebe. Jeho obrovskou výhodou je, že se jeho kapacita dá navýšit, takže web běží rychleji i při větší zátěži

 

Přesně to umíme – navýšit vám velikost serveru a poté ji klidně opět snížit. Hodí se to zejména právě na Vánoce. Co je dobré vědět?

Kapacita serveru ovlivňuje i rychlost, a rychlost zase nákupní chování

Je dokázáno, že rychlost načtení stránky ovlivňuje chování návštěvníka. Stránka by se ideálně měla načíst maximálně do 3 sekund, jinak ztrácíte zákazníka. Máme pro vás i pár čísel: 

 

  • 1 sekunda načítání navíc znamená pokles zobrazení stránky o 11%
  • 1 sekunda zpomalení znamená 7% pokles konverzí
  • 53 % lidí opustí stránku, která se načítá déle než 3 sekundy
  • 74 % uživatelů opustí web, pokud se na mobilu nenačte do 5 sekund
  • 79 % zákazníků již znovu nenakoupí na pomalém webu
  • 44 % zákazníků má strach o objednávku, pokud její potvrzení trvá dlouho

 

Určitě je nutné říct, že síla serveru není jediné, co ovlivňuje rychlost načítání webu. Je také nutné optimalizovat webové stránky a pracovat s nimi. Navýšení parametrů serveru k tomuto však může velmi pomoci.

 

Zdroj.

Pomalý web = nízko ve vyhledávání

Další důvod, proč si nechat navýšit kapacitu serverů při hektičtějším období a mít rychlejší web, je pozice ve vyhledávání. Pokud tedy řešíte SEO, klíčová slova a podobně, ale máte pomalý web, možná to řešíte zbytečně. Google totiž svým zákazníkům chce poskytovat jen ty nejrelevantnější odkazy, kde najdou, co potřebují. Takže pokud zákazník po návštěvě hlavní stránky opustí váš web ještě před kompletním načtením, Google vás může penalizovat a vy se ve vyhledávání propadnete níže.

 

Například jedni z našich největších zákazníků jako je například biano.cz nebo glami.cz kladou na rychlost načítání velký důraz. Schválně si zkuste si jejich weby zobrazit.

 

Umíme vám kapacitu navýšit a poté opět snížit

Ano, nemusíte si kapacitu serveru navyšovat teď hned a navždy. Jako jedni z mála na trhu vám server navýšíme, když bude potřeba a po odpadnutí nákupní horečky opět snížíme

 

Pokud u nás tedy máte server, stačí nám napsat na: info@stable.cz a vše společně dohodneme. Cena se pohybuje okolo pár desítek korun denně navíc, ovšem za neodrazené zákazníky (a případné tisíce korun na objednávkách) se to vyplatí.

Pokud u nás server nemáte…

… tak stačí vyplnit formulář zde na konci stránky. Přechod k nám je velmi jednoduchý. Pro e-shop určitě doporučujeme virtuální server, který poskytuje možnosti navýšení výkonu, a hlavně při optimalizaci načítání je pro vašeho webdesignéra vše průhlednější a lepší pro testování.

 

Sdílený hosting má navíc limity i v maximální návštěvnosti vašeho webu. U virtuálního serveru tento problém umíme okamžitě vyřešit.

 

Nečekejte na prvního nespokojeného zákazníka a navyšte si server včas!

Kategorie

Servery

Zpět na výpis