Přesun e-mailů

Potřebujete přesunout emailové služby k nám, nebo naopak k jinému poskytovateli a chcete se vyhnout ztrátě dat či zpráv? Je potřeba provést několik úkonů, aby přesun byl bezproblémový a všechny služby byly po dokončení funkční. Je několik možností a postupů, jak převod inicializovat. Důležité je po dokončení převodu služeb od nás smazat v našem systému všechny emailové schránky na doméně vytvořené. V opačném případě bude docházet k lokálnímu doručování zpráv a emaily nedorazí na nový server! Smazání schránek provedete přes administraci.

Přesun / zkopírování zpráv na server nového poskytovatele

 • SPRAVUJETE POŠTU POMOCÍ PROTOKOLU POP3 – stahujete si poštu přímo do poštovního klienta (Outlook, Thunderbird a pod.) přes protokol POP3? V tom případě na serveru zprávy nezůstávají (nemáte-li nastaveno v klientu „ponechávat kopie na serveru“). Všechny zprávy máte uloženy u sebe v počítači a nemáme tak co přesunout/zkopírovat.
 • SPRAVUJETE POŠTU POMOCÍ WEBMAILU NEBO PROTOKOLU IMAP4 – stahujete poštu do poštovního klienta přes protokol IMAP4? Zprávy v takovémto případě zůstávají u nás na serveru a můžete si je překopírovat na server nového poskytovatele. Stačí jim poskytnout Vaše přístupy do schránky k nám na server

přihlašovací jméno: celá emailová adresa
heslo:
příslušné heslo ke schránce
server:
mail.stable.cz

Pomocí přístupů si necháte zprávy do nové schránky nakopírovat.

V případě, že převádíte poštu k nám, zašlete nám přístupy z původního serveru a poštu k nám zkopírujeme.

Nastavení domény (která je u jiného poskytovatele) na naše emailové služby:

Budete-li k nám emailové služby pouze směrovat pomocí DNS, nastavte si u domény tyto MX záznamy

 • mx.stable.cz
 • mx.stable.sk

Chcete-li převést kompletně služby včetně domény a dalších služeb, přejděte na informace ohledně převodu.

Nastavení domény (vedené u nás) na nového poskytovatele emailových služeb:

 • BEZ PŘEVODU DOMÉNY – změní se jen nastavení DNS záznamů pro poštu. V administraci domény nastavíte nové MX záznamy, které Vám poskytne nový poskytovatel mailových služeb. U těchto záznamů se zadává název poštovního serveru.

  MX záznam:

  Pokud máte od poskytovatele jen IP adresu, vytvořte nejdříve A záznam (např. mail.vasedomena.cz), ke kterému IP adresu přiřadíte a tento název pak zadejte jako primární MX záznam.

   
 • BEZ PŘEVODU DOMÉNY SE ZMĚNOU NAME SERVERŮ – pokud u nás chcete doménu ponechat a veškeré další služby přesunete na jiného poskytovatele pomocí name serverů, pošlete nám název name serverů a změnu zadáme. U některých domén je potřeba tuto změnu ještě autorizovat ve zprávě zaslané na kontaktní email u domény. Změna se zapíše okamžitě, technicky dokončena je však do 24 hodin po potvrzení.
 • KOMPLEXNÍ PŘEVOD SLUŽEB VČETNĚ DOMÉNY – v tomto případě převod domény začíná u nového poskytovatele, který si případně vyžádá AUTH-ID kód k převodu domény. Po dokončení převodu zrušte prosím služby a to přes administraci uživatelského účtu změnou varianty u domény na Zrušit. Služby jsou pak zrušeny okamžitě.

V každém případě nás můžete kontaktovat pro konkrétní informace ohledně správného nastavení služeb u Vaší domény.

 

Tagy článku:

Změny Nastavení Email Mail