Doménový koš – postmaster

Funkce doménového koše v emailových službách může být prospěšná (v případě, že potřebujeme více emailových adres, ale chceme je mít v jedné schránce), ale bohužel nese i nějaká rizika.

Doménový koš

… je jedna emailová schránka, která přijímá všechny zprávy poslané na neexistující (nevytvořenou) schránku na doméně. Pokud tedy někdo pošle zprávu na neco@vasedomena.cz a tato schránka není na doméně vytvořena, zpráva bude přijata do schránky doménového koše. Takto jsou třeba doručeny zprávy zaslané na adresy, ve kterých odesílatel udělal překlep.

Jako doménový koš si můžete zvolit jakoukoliv vytvořenou schránku na vaší doméně – více v rubrice Emaily – doménový koš a mailing listy

Někdy bývá doménový koš zřizován automaticky na schránce postmaster@vasedomena.cz. Buď je to záležitost historická, emailové služby byly založeny v době, kdy toto systém na Stable.cz zakládal automaticky, anebo je třeba postmaster vyžadován při registraci některých zahraničních domén.

Bohužel funkce doménového koše přináší vyšší výskyt SPAMu. Tím, že jsou spamy rozesílány na mnoho existujících i neexistujících adres, do doménového koše toho spadne nejvíce. Doporučujeme tedy funkci doménového koše zrušit a spíše využít možnosti více aliasů k emailovým schránkám. Vyberete si tak adresy, které používáte a přiřadíte ke schránce. Příjem SPAMu se tím velmi omezí.

Tagy článku:

Postmaster Email Mail Maily