Virtuální servery – VPS

Služba virtuálních serverů (VPS) je určena pro všechny zákazníky, kteří mají zájem o individuální natavení služeb, výkon serveru, nestandardní instalaci operačního systému, případně chtějí ušetřit za standardní sdílený hosting.

Pro koho je virtuální sever vhodný?

Máme několik skupin zákazníků:

  • Společnosti ale i jednotlivci kteří vytvářejí stránky pro své zákazníky
  • Projekty s vyšší návštěvností nebo se specifickými požadavky na nastavení operačního systému nebo dodatečné požadavky na instalaci různých rozšíření
  • Projekty s vyššími požadavky na bezpečnost uložených dat
  • Projekty s velkým důrazem na dostupnost

Jaké virtuální servery nabízíme?

Virtuální servery nabízíme od konfigurace 20 GB prostoru na SSD, 2 jádra a 2 GB RAM. Teoreticky Vám dokážeme udělat virtuální server až s 1 TB prostorem na disku, 32 GB RAM a 16 jádry procesoru ovšem v takovém případě vám raději nabídneme fyzický server.

Jaké jsou spojené služby s virtuálními servery?

Součástí virtuálního serveru jsou kompletní služby včetně správy, zálohování, monitoringu, emailových služeb. Naším cílem je poskytnout zákazníkovi kompletní servis spojený se správou virtuálního serveru.

Pokud budete mít zájem tak Vám na virtuální servery nainstalujeme naše rozhraní webadmin, které umožní základní ovládání virtuálního serveru bez nutnosti znalosti operačního systému Linux. Budete moci jednoduše přidávat nové domény, vytvářet databáze, emaily, ftp účty, zadávat nové crony nebo obnovovat data ze zálohy.

Zřízení virtuálního serveru

Pokud chcete zřídit vlastní virtuální server tak nás kontaktujte na emailu info@stable.cz nebo využijte našeho konfigurátoru. Mezi naše zákazníky využívající virtualizaci patří jak slevové servery, velmi navštěvované stránky o vaření, různé eshopy tak i webdesign studia, kterým poskytujeme kompletní služby pro jejich zákazníky.

Jaký používáme software pro virtualizaci?

Používáme licence od společnosti Citrix. Konkrétně se jedná o Citrx XenServer. Dále také Proxmox VE.

Jaký používáme hardware?

Používáme značkové servery Supermicro od dodavatele, který zajišťuje i jejich opravu s garancí Next Business Day.

Nabízíte slevu na virtuální servery pro začínající projekty?

Ano, pokud nám napíšete co pro Vás projekt potřebujete za server, něco malinko o Vašem projektu tak Vám rádi poskytneme virtuální sever až na 6 měsíců zdarma.

 

Tagy článku:

VPS