Domény – pravidla registrace TLD Rakouska – .at

Národní doména Rakouska .at má specifická pravidla a tak je chceme popsat šířeji a to hlavně postup pro ukončení/zrušení domény neco.at. Kompletní informace také získáte přímo na webu správce národní domény .at na www.nic.at.

Národní doména Rakouska .at

nic.at

Registrace domény druhého řádu, např. mojedomena.at, probíhá bez problémů a není zde žádné omezení, co se týká držitele domény. Doménu si tak může registrovat jakákoliv osoba či firma i zahraniční. Nutné je jen dodržet všeobecná pravidla pro vytvoření domény.

PRAVIDLA PRO REGISTRACI DOMÉNY .AT

  • Doména může obsahovat jen alfanumerické znaky „a-z, A-Z,0-9, -„
  • Doména nesmí začínat, ani končit znakem „-„
  • Délka domény je nejvýše 63 znaků
  • Minimální délka domény jsou 3 znaky
  • Doménu je možné registrovat na 1 rok
  • Doménu je možné prodlužovat o 1 rok

Registraci domény provedete přímo z administrace vašeho uživatelského účtu po přihlášení na webadmin.stable.cz, nebo pak přímo na webu Stable.cz.

PRODLOUŽENÍ DOMÉNY .AT

Pokud chcete doménu prodloužit na další období (jeden rok), je potřeba doménu uhradit včas a to tak, abychom platbu evidovali nejpozději dva dny před expirací domény. Doménu je nutné prodloužit v registru nejpozději v den expirace. Doklad na prodloužení domény je zasílán 20 dnů před expirací domény a to na email, který je vyplněn v administraci Vašeho uživatelského účtu (webadmin.stable.cz).

ZRUŠENÍ DOMÉNY .AT

Nemáte-li již o doménu zájem, je třeba ji zrušit pomocí formuláře – Cancellation_AT, který vyplní vlastník domény a zašle přímo na registr AT.NIC. Formulář je potřeba na registr doručit nejpozději 28 dní před expirací domény. Pokyny pro vyplnění formuláře a zaslání najdete na stránkách AT.NICu.

Neprodloužíte-li doménu včas, nebo nedojde ke zrušení domény formulářem, bude doména automaticky prodloužena AT NICem, odebrána registrátorovi (tedy Stable.cz už nebude moci doménu prodloužit) a faktura za prodloužení bude AT NICem zaslána majiteli domény. AT NIC aktivně vymáhá zaplacení faktury za prodloužení a nedoporučujeme ji ignorovat.

Zrušení domény není možné provést tak, že jen doménový poplatek neuhradíte a necháte takzvaně doménu „propadnout“. V takovém případě budete kontaktování přímo AT.NICem a budou po vás platbu vymáhat.

Dne 1. 10. 2013 vstupují platnost nová pravidla pro .AT domény. Aktuální pravidla pro registraci .AT domén naleznete ZDE

Registr Rakouských domén nyní posílá majiteli domény měsíc před expirací upozornění emailem. V předmětu je „delete: domena.at“ a text emailu je poněkud výstražný. Obecně oznamuje, že bylo objednáno zrušení domény. Nic se však neděje, pokud doménu chcete prodloužit, bude Vám zaslána výzva k úhradě prodloužení domény a po zaplacení bude doména prodloužena. Pokud se tak nestane do data expirace, bude doména zrušena (poté je potřeba zrušit služby pro tuto doménu i u nás – přes administraci, nebo emailem).

V případě, že potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat.

Tagy článku:

Domeny Zrušení