Změna pravidel pro registraci . SK domén

Od května 2017 mění centrální registr SK domén pravidla pro registraci a vedení národní domény .SK. – úprava Od 1.9.2017 se mění kompletně pravidla a systém registrace a správy .SK domény – https://zmeny.sk-nic.sk/

Nově se ruší proxy registrace, tedy registrace domény na zástupný kontakt, nejčastěji na kontakt registrátora domény. Je tedy nutné všechny domény, které jsou v tuto chvíli zaregistrované na takovýto kontakt, převést na skutečného majitele.

Pokud u nás máte registrované .sk domény pravděpodobně jsou registrovány právě na zástupný kontakt a bude nutné provést změnu.
Jejich přehled naleznete po přihlášení zde: https://webadmin.stable.cz/sk/list .

Přihlaste se prosím co nejdříve do administrace na váš uživatelský účet a v detailu domény zkontrolujte údaje, které máme k dispozici pro změnu držitele SK domény. Jsou-li údaje v pořádku, prosím jen o doplnění buď data narození (u fyzických osob – nebude se zobrazovat ve vyhledávání WHOIS), nebo IČO (u firem).
Následně potvrďte formulář. Předepsané údaje je možné v administraci změnit a v takovém případě budou data posuzována individuálně a pak schválena.
Úpravu údajů je nutné provést nejpozději do konce dubna 2017 a změna v registru pak proběhne v následujících měsících. V případě, že nebudeme mít k dispozici potvrzené nebo upravené údaje do 30.4.2017, provedeme úpravu kontaktu držitele domény na data, která máme z původní objednávky registrace.
Následné změna, kterou bude chtít případně majitel provést, bude již zpoplatněna.

Nová pravidla jsou daleko příznivější pro majitele domén a již neomezují okruh držitelů jen na rezidenty či firmy ze Slovenska, podmínkou je však kontaktní adresa vedená v některém ze států EU nebo EHS. Pokud budete potřebovat nějaké další informace, kontaktujte nás prosím na e-mailu info@stable.cz. Děkujeme!

Tagy článku:

Změny Domeny SK