Domény – pravidla registrace TLD Evropské unie – .eu

Na konci minulého roku 2012 se z části změnila pravidla pro registraci a změny u domén Evropské unie .eu. Opět jsou třeba úředně ověřené podpisy a kódy k převodu.

eurid.eu

eurid.eu

Stránky centrálního registru domén Evropské unie jsou eurid.eu a můžete si zde ověřit i dostupnost domén, případně jejich vlastníka a registrátora. Registrovat  doménu si může každá firma a občan sídlící v Evropské unii. Některé časté otázky ohledně domény .eu najdete přímo na stránkách centrálního registru .eu domény – eurid.eu

PRAVIDLA PRO REGISTRACI DOMÉNY .EU

  • sídlo nebo trvalý pobyt na území Evropské unie
  • domény .eu podporují od roku 2009 diakritiku (IDN)
  • pro tvorbu domén platí klasická pravidla jako pro většinu tld

PRODLOUŽENÍ DOMÉNY .EU

Domény .eu je třeba prodloužit ještě před datem expirace, jinak bude převedena do fáze karantény. V tu chvíli se stane nefunkční, nebude možný její převod ani změna údajů vlastníka. Pokud nedojde k prodloužení do 40 dnů ve stavu karantény, bude doména zrušena a uvolněna k další registraci.

Doménu Evropské unie je možné prodloužit na 1 až 10 let vždy rok od posledního prodloužení či registrace.

ZRUŠENÍ DOMÉNY .EU

Zrušení proběhne pokud nedojde k prodloužení domény a uplyne 40 dní stavu Karantény. Pokud chce vlastník doménu zrušit dříve z centrálního registru, musí vyplnit, podepsat a úředně ověřit dokument na zrušení, který naleznete zde

ZMĚNA VLASTNÍKA DOMÉNY .EU

Pro změnu vlastníka domény .eu je třeba úředně ověřený podpis vlastníka současného i nového na dokumentu, který Vám vygenerujeme po zaslání Vaší žádosti na změnu.
Pokud chcete změnit třeba jen telefonní číslo či ulici, provádí se změna zasláním autorizačního kódu, který je Vám vygenerován.

ZMĚNA REGISTRÁTORA DOMÉNY .EU

Pro změnu registrátora je nutný kód k převodu, který získáte u současného registrátora a je nutné nám jej přeposlat.  Změna je zpoplatněna cenou jako za roční prodloužení domény. Při změně Registrátora je doména prodloužena o 1 rok od data expirace. Po změně registrátora začne NOVÉ jednoroční období.

ZMĚNA NAMESERVERŮ DOMÉNY .EU

Musíte nám nejprve zaslat formát nameserverů, které chcete změnit a u jaké domény. Zažádáme o změnu a Vy nám přepošlete autorizační kód , který Vám přijde na email u domény. Tím změnu potvrdíte a po našem zadání do systému se projeví do 24 hodin.

 

 

 

 

.