Přesměrování domény

Přesměrování pomocí HTTP hlavičky, alias k doméně, nebo přesměrování pomocí DNS záznamů.

Přesměrování – pomocí HTTP hlavičky Location

Situace: máte objednanou doménu www.novadomena.cz a variantu Email. Nastavení provedete sami přes sekci: např. Domény->zelenystromek.cz->přesměrování. Jestliže pak zadáte https://www.novadomena.cz v prohlížeči se změní adresa na https://www.volny.cz/novadomena a zobrazí se její obsah.


Přesměrování domény na jinou.

Alias k doméně – na úrovni filesystemu

Alias lze zřídit pouze k doméně, která má u nás zřízenou variantu Mini a výše. Je to pouze alias k www, ne pro jiné služby (např. email).
Situace: máte u nás objednané dvě domény www.novadomanena.cz varianta Mini, www.dalsidomena.cz varianta Parking – pouze zaregistrovaná doména. Po nastavení bude přesměrování fungovat takto: jestliže zadáte adresu https://www.dalsidomena.cz, bude v řádku prohlížeče stále tato adresa, ale uvidíte obsah webu www.novadomena.cz. Tzn. obě doménová jména směřují do jednoho adresáře na disku.
Je nutné mít obě domény na jednom uživatelském účtu. Více info o nastavení Aliasu zde.

Přesměrování mimo naše servery přes DNS záznamy

Situace: Provozujete eshop na doméně mujobchod.webnode.cz a u nás jste si zaregistrovali ve variantě parking doménu mujobchod.cz. Chcete, aby se po zadání mujobchod.cz zobrazovaly stránky na doméně mujobchod.webnode.cz a v URL zůstala stále doména mujobchod.cz

U webnode si zjistíte správné nastavení DNS pro doménu druhého řádu a zašlete nám jej. My Vám vše nastavíme a do 12ti hodin se změna projeví. Případně toto nastavení můžete provést sami přes sekci: Domény->mujobchod.cz->DNS.

 

Tagy článku:

DNS