Domény – převod (od jiného registrátora a naopak)

1. Zvolení daného doménového jména a varianty hostingu
Název Vaší domény vložíte do našeho formuláře pro registraci domén, který Vám vypíše, že je obsazená a je možné ji převést. Poté si vyberete požadovanou variantu webhostingu a délku fakturačního období.
Tip: Pokud chcete pouze doménu, doporučujeme variantu webhostingu Parking.

2. Zádaní přihlašovacích a kontaktních údajů
Zde si nastavíte přihlašovací jméno a heslo do webadmin sekce a další kontaktní údaje potřebné k fakturaci za naše služby.

Pokud provádíte objednávku z administrace, zadáte pouze znovu heslo.
Tip: Pokud již u nás nějakou doménu máte, můžete objednávku provést přímo z administrace stávající domény a budete je poté moci spravovat obě pod jedním heslem.

3. Potvrzení objednávky
Po dokončení objednávky vám přijdou dva emaily. V prvním naleznete vámi zadané kontaktní údaje a důležité informace k administraci domény. Ve druhém emailu je přiložena zálohová faktura ve formátu PDF.

Pokud provádíte objednávku z administrace, přijde Vám a emailem zálohová faktura ve formátu PDF.

4. Platba a převod doménového jména
Na základě zálohové faktury, prosím, proveďte platbu v co nejkratším termínu. Po provedení spárování platby můžete v administraci zadat převod domény.

Nejdříve v administraci klikněte na danou doménu k převodu, poté na Správu domény. Zde si necháte zaslat kód k převodu na email uvedený u domény, případně pokud již kód máte, zadáte jej rovnou do okénka pro autorizační kód. V případě správného kódu bude doména převedena.


prevod domeny

Poté po převodu pak budete mít možnost ve stejné sekci (Správa domény) zadat i změnu name serverů (NS) na NS spol. Stable.cz tak, aby služby objednané u nás, byly funkční z našich serverů. Změnu pak už jen autorizujete kliknutím ve zprávě zaslané na email uvedený v registru u držitele domény.  Změna pak bude technicky dokončena do 24 hodin.Pokud však máte nastaveny nějaké DNS záznamy, které chcete využívat i pro převodu, nastavte si je v administraci ještě před potvrzením změny NS.
V případě, že se nechcete pouštět do převodu sami, rádi Vám pomůžeme. Stačí nám přeposlat na email autorizační kód s informací, že chcete pomoc s převodem a na Vás pak jen bude potvrzení změny NS na emailu.

5. Pravidelná platba a prodloužení doménového jména
Před uplynutím předplacené doby Vám je automaticky zaslán doklad na prodloužení, který má splatnost 14 dní. Po splatnosti jsou zaslány pro jistotu ještě 3 upomínky. Slouží hlavně k upozornění zákazníka na expiraci domény, ne jako vyhrůžka. Pokud nemáte již o doménu a služby zájem, stačí nás kontaktovat na emailu info@stable.cz a my doklad stornujeme a služby také.

Budete-li chtít jakoukoliv doménu od nás převést k jinému registrátorovi a budete potřebovat heslo k převodu, kontaktujte nás prosím na emailu info@stable.cz. Hesla zasíláme pouze na email uvedený v centrálním registru u domény.