Registrace nové domény – volné domény

5 základních bodů ohledně registrace domény.

1. Zvolení daného doménového jména a varianty hostingu
Vyberete si Vámi požadované doménové jméno a vložíte jej do našeho formuláře pro registraci doménových jmen ihned Vám vypíše, zda je doména volná a je možné ji registrovat nebo je obsazená a je možné ji převést. V případě obsazení domény není možná její registrace Vámi. Poté si vyberete požadovanou variantu wehostingu a délku fakturačního období.
Tip: Pokud chcete pouze doménu, doporučujeme variantu webhostingu Parking.

2. Zadání přihlašovacích a kontaktních údajů
V druhém kroku objednávky si nastavíte přihlašovací jméno (nelze jej změnit) a heslo do webadmin sekce a další kontaktní údaje potřebné k registraci domény, ale i k fakturaci za naše služby.
Tip: Pokud již u nás nějakou doménu máte, můžete objednávku provést přímo z administrace stávající domény a budete je poté moci spravovat obě pod jedním heslem.

3. Potvrzení objednávky domény a webhostingu
Po dokončení registrace vám přijdou dva e-maily. V prvním naleznete Vámi zadané kontaktní údaje a důležité informace k administraci registrované domény. Ve druhém e-mailu je přiložena zálohová faktura ve formátu pdf.

4. Platba a registrace doménového jména
Na základě zálohové faktury (zálohový doklad), prosíme, proveďte platbu v co nejkratším termínu. Po obdržení platby na náš účet, vám bude doména zaregistrována (většinou částka dorazí druhý někdy i třetí den ráno). Pro urychlení registrace je možné nám zaslat potvrzení o platbě nebo provést úhradu kartou. Platby jsou zpracovávány od 8 do 16 hodin v každý pracovní den. Pro jistotu, že bude Vaše objednaná doména co nejdříve zaregistrována nás kontaktujte telefonicky.
Upozornění: Domény jsou až do registrace pouze objednané u nás v systému a může si je zaregistrovat kdokoliv.

5. Pravidelná platba a prodloužení doménového jména
Před expirací (propadnutím) domény Vám je automaticky zaslán doklad na prodloužení, který má splatnost 14 dní. Po splatnosti jsou zaslány pro jistotu ještě 3 upomínky. Slouží hlavně k upozornění zákazníka na expiraci domény, ne jako výhružka. Pokud nemáte již o doménu a služby zájem, stačí nás kontaktovat na emailu info@stable.cz a my doklad stornujeme a služby také.

Upozornění: Doménu do objednávkového formuláře vyplňujte vždy bez www a bez koncovky (.cz) je to již předdefinováno.

Pokud se překliknete a všimnete si toho až po odeslání platby, je nutné nás co nejdříve kontaktovat telefonicky, aby jsme objednávku pozastavili.