Domény – základní informace o doménách

Na stránkách Stable.cz je možné domény registrovat i převádět od jiného registrátora. V základní nabídce nabízíme registrace domén jako například .cz, .com, .net, .org, .biz, .de, .info, .sk, .eu, .pl, .hu a mnoho dalších.

Pokud nenajdete v objednávce Vámi požadovanou koncovku, kontaktujte nás na emailu info@stable.cz a my se Vám ozveme zpět, zda jsme schopni danou doménu registrovat. Ve většině případů jsme schopni registrovat skoro všechny doménové koncovky TLD.

Registrace domén mají svá pravidla, která určují centrální registry jako například centrální registr českých domén Nic.cz. Viz podmínky zde:

https://www.nic.cz/files/nic/doc/Pravidla_registrace_CZ_DSDng_20121201.pdf

Pravidla, podle kterých jsou tvořeny domény, jsou pevně daná. Doména může obsahovat pouze povolené znaky, jakými jsou malá písmena latinské abecedy (a-z), dále arabské číslice (0-9) a pomlčka. Ve většině TopLevel domén včetně domény .cz není možné podle světového standardu používat diakritiku. Pokud při registraci domény zadáte velká písmena, budou automaticky přepsána na malá.

Zda je Vámi požadovaná doména volná, snadno zjistíte na stránce v našem formuláři na stránce registrace domén. (pouze české domény) nebo na who.is.

Na stránce eurid.eu zjistíte dostupnost evropských domén. Pokud máte zájem o aktuální informace o pravidlech registrace všech doménových koncovek tak nás prosím kontaktujte na info@stable.cz.

Tagy článku:

Domeny Základní přehled