První internetové stránky – webhosting a domény

Co budete potřebovat pro vaše první internetové stránky

Ukázka webových stránek

Ukázka webových stránek

  1. Doménové jméno (název stránek)
  2. Webhosting (webový prostor)
  3. Webovou prezentaci (obsah Vašich stránek)

Doménové jméno – doména, tld

Doména, neboli název Vašich internetových stránek, pod kterým se poté budou zobrazovat. Doména druhého řádu vypadá například takto: stable.cz
Zvolte doménu nejlépe tak, aby odpovídala Vašemu oboru jako třeba: truhlarstvi-novak.cz nebo masaze-jablonec.cz či jen název Vaší firmy. Tld (top level domain), tedy koncovka, může být jakákoliv .cz, .com,. eu… je to na Vás, jen musí být doména volná.
Zda je volná, ověříte v objednávkovém formuláři na adrese: https://www.stable.cz/domeny/
K registraci domény budete potřebovat údaje o budoucím držiteli, což jsou:

  • jméno
  • příjmení
  • případně název firmy, IČ a DIČ
  • adresa
  • email
  • případně telefonní číslo.

Po objednání v našem systému Vám bude zaslán doklad, který je nutno co nejdříve uhradit. Doménu nevlastníte ihned po objednání u nás. Zaregistrujeme ji až po uhrazení poplatku za registraci a vytvoření daňového dokladu. Teprve poté se stáváte vlastníkem domény.
Občas se stane, že doménu zaregistruje někdo jiný u jiného registrátora dříve, proto pokud o objednanou doménu opravdu stojíte, doporučujeme platbu za doménu provést co nejdříve!

Webhosting – hosting

Abyste měli, kam nahrát Vaše internetové stránky potřebujete k tomu prostor. Nabízíme několik variant webhostingu a Vy si vyberete podle toho, která Vám nejvíce vyhovuje. Záleží na tom, kolik potřebujete emailových schránek typu: info@vasedomena.cz nebo novak@vasedomena.cz, jak velký prostor pro webové stránky potřebujete, zda bude skromný a nebo plný fotografií, kolik databází a FTP přístupů. Tyto informace Vám nejlépe sdělí webmaster (tvůrce Vaší webové prezentace). Webhosting můžete v průběhu používání měnit, jak budete potřebovat, pokud Vám nebude stačit varianta webhostingu Mini můžete kdykoliv změnit variantu v administraci na webhosting Standard a obráceně.

Webová prezentace – internetové stránky

Bohužel webové prezentace nevytváříme, ale rádi Vám předáme kontakty na společnosti a webmastery, se kterým spolupracujeme (podle velikosti a složitosti Vaší připravované prezentace Vám doporučíme buď větší společnost, nebo schopného webmastera). Nabízíme pouze automatickou instalaci aplikací jako je blog, fotogalerie a eshop. Kliknete párkrát v administraci a instalace je hotova. Další si již spravujete sami (naplnění obsahu, správa šablon, jazyk apod.). Pokud chcete stránky na míru, kontaktujte doporučenou společnost či webmastera. Domluví se s Vámi i na vhodné variantě webhostingu. Poté již stačí jen stránky nahrát k nám na server.