Bezpečné heslo

Průměrné hodnocení článku: 100%

Bezpečné heslo je velmi důležité pro ochranu vašich údajů, dat i e-mailů. Velmi často zdůrazňujeme klientům, aby si při zakládání e-mailových schránek zvolili bezpečné heslo, které by mělo odpovídat alespoň minimu bezpečnosti, tj. mělo by obsahovat:

  • 8 znaků
  • VELKÁ a malá písmena
  • číslice
  • ideálně ještě speciální znak (.*;@_)

Co se může stát při prolomení hesla k e-mailové schránce? Nejenže si vaši poštu přečte úplně cizí osoba, ale také může schránku zneužít k rozesílání spamu, pfishinigu anebo třeba vylákat z vašich přátel a kolegů peněžní částky. Společnost CZ.NIC z.s.p.o. se kromě správy registru CZ domén zabývá i bezpečností na poli internetu. Podívejte se na jejich případovou studii Následky krádeže hesla na blogu:

Případová studie - krádež hesla

Existují různé generátory bezpečných hesel, které vám pomohou najít kombinaci složitou na prolomení. Na našich stránkách najdete odkaz třeba na bezpecneheslo.stable.cz. Zde si můžete zvolit, jak moc složité a dlouhé heslo chcete vygenerovat.

Vaše heslo nikdy nesdělujeme dalším osobám a ani administrátoři spol. Stable.cz s r. o. nikdy nevyzývají zákazníky v e-mailech, aby jim zaslali heslo k jejich schránce.

Tagy článku:

E-mail Změny