Záloha – obnova webu a databáze na Stable.cz

Průměrné hodnocení článku: 64%

Povedlo se vám, nebo spíše nepovedlo, smazat obsah vašich stránek a potřebujete obnovit data? Případně někdo Vám stránky napadl a potřebujete obnovit původní obsah? Poradíme vám jak obnovit data ze zálohy pomocí funkcí v naší administraci.

Nejprve bude třeba obnovit ze zálohy samotný web (skripty, obrázky):

Po přihlášení do webadminu klikněte na

  1. Domény
  2. Název domény, u které potřebujete zálohu a obnovení
  3. Zálohy

Webadmin.Stable.cz jak najít zálohu souborů – profesionální webhosting.

 

Vyberte si datum potřebné zálohy a máte dvě možnosti pro obnovu souborů:

  1. Jako archiv do adresáře /backup: Soubory se obnoví do adresáře backup, který je umístěn na stejné úrovni jako všechny domény a zároveň tam jsou umístěny i zálohy databáze.
  2. Nahradit současný web (ten současný bude zazálohovaný): Soubory se přepíší místo aktuálních souborů přímo do složky nazev-domeny/web/ a aktuální soubory se zazálohují do nově vytvořené složky nazev-domeny/webbackup/.

Nahrání zálohy dokončíte kliknutím na tlačítko -> Obnovit

Obnova trvá přibližně 15 minut dle velikosti webu a obnovuje se vždy celý web. Pokud se do 45 minut obnova neprojeví, kontaktujte zákaznickou podporu info@stable.cz

 Nyní bude třeba obnovit databáze (pokud je k provozu stránek potřebujete):

Zálohy databází najdete ve webaminu na FTP ve složce backup/ – stáhněte si požadovaný soubor zálohy (nejlépe ze stejného data, jako máte obnovenou zálohu webu).


Jak najít složku backup. Webadmin.Stable.cz – profesionální webhosting.

 


Výpis složky backup. Webadmin.Stable.cz – profesionální webhosting.

 

Jakmile budete mít staženou zálohu databáze (soubor .sql.gz) tak jí budete moci nahrát na aktuální databázi. Stačí přejít do sekce -> Databáze MYSQL a kliknout na název své databáze a tím budete přesměrování do phpMyAdmin, kde poté zálohu aplikujete.


MySQL přihlášení do databáze. Webadmin.Stable.cz – profesionální webhosting.

Důležité je kliknout na správnou databázi, která je nakonfigurována pro použití s webem (informaci o tom jakou databázi Váš web používá lze nalézt v konfiguračním souboru – např. WordPress je to soubor domena.tld/web/wp-config.php; u Joomla je to soubor domena.tld/web/configuration.php) a otevře se Vám správce databáze phpMyAdmin.

Důrazně doporučujeme před smazáním jakýchkoliv tabulek nebo databáze si zazálohovat aktuální stav pro jakoukoliv Vaší potřebu.

Nejprve smažeme aktuální obsah databáze a to tak, že zaškrtneme vybrání všech tabulek a poté zvolíme možnost odstranit.


Editace v phpMyAdmin. Webadmin.Stable.cz – profesionální webhosting.

 

Následně v phpMyAdminu proveďte import zálohy databáze. V horním menu záložka Import (1.) – tlačítko Vybrat soubor (2.) a v počítači najděte stažený soubor z webadminu – ze složky backup. Klikněte na Proveď (3.).

 


Import v phpMyAdmin. Webadmin.Stable.cz – profesionální webhosting.

 

Pokud se vám podle tohoto návodu nepodaří obnovu webu či databází úspěšně provést, kontaktujte nás prosím na zákaznické podpoře – info@stable.cz

Tagy článku:

Administrace Zálohy Funkce