Zlepšení doručitelnosti - stažení statistik a údržba databáze

Proč aktualizovat databázi kontaktů?

Při odesílání e-mailů hodnotí každý poštovní server míru doručitelnosti vašich e-mailů. Obecně by neměla chybovost překročit 2% z celkového počtu kontaktů. Pokud máte ve své databázi např. 1000 e-mailových schránek u seznam.cz a z toho je již 800 schránek nefunkčních (neexistujících), můžete si poškodit reputaci vaší domény. Seznam totiž sleduje, zda k němu odesíláte e-maily na funkční schránky. Vaše doména může pak být označena jako spamová adresa a Seznam.cz začne i e-maily pro funkční kontakty zařazovat do složky Spam.

PROTO JE DŮLEŽITÉ MÍT AKTUÁLNÍ DATABÁZI KONTAKTŮ  A NEUSTÁLE SE O NI STARAT:-)

a) Pokud pro rozesílání využíváte naši webovou aplikaci klerk.stable.cz

  1. Klikněte na domovské stránce na "Detail" u konkrétní kampaně 
  2. Přejděte na záložku "Odeslané zprávy" a zde klikněte na "Chyby"
  3. Jděte až dolů na stránku a zvolte buď "Smazat označené kontakty z databáze" nebo ještě lépe "Smazat všechny chybné kontakty z databáze".

    Tímto provedete smazání chybných kontaktů ze všech vašich skupin. Tento postup opakujte po každém odeslání kampaně. Budete mít čistou a aktuální databázi a vaše reputace u poštovních serverů bude velmi vysoká. Navíc snížíte počet odeslaných e-mailů a tím můžete ušetřit za používání služby SMTP Klerk.

b) Pokud rozesíláte hromadnou poštu pouze přes náš SMTP server


V tomto případě máte databázi kontaktů uloženu mimo aplikaci klerk.stable.cz. Je nutné pravidelně provádět aktualizaci kontaktů v této databázi.
Chybové kontakty si můžete vyexportovat u každé odeslané kampaně.

Přímo na domovské stránce administrace klikněte u konkrétní kampaně na "Chybových". Dostanete se na výpis všech chybových e-mailů v kampani. Poté srolujte úplně dolů, kde můžete kliknout na "Stáhnout ve formátu CSV".  Pokud bude těchto kontaktů větší množství, požadavek na export se zpracuje na pozadí. Do cca 5-10 minut najdete export zde na stejné stránce. Chybné kontakty smažte ze své databáze. 

DŮLEŽITÁ INFORMACE: Tento krok doporučujeme provést po každém odeslání kampaně. Budete tak mít své kontakty aktuální a vyvarujete se umístění na blacklist.

Chybové e-maily

 

Tagy článku:

E-mail Klerk