Proč chodí e-maily pomalu? Proč odesílání zpráv trvá?

Jaké mohou být důvody pomalejšího odeslání kampaně?

Sdílený server

Náš server SMTP Klerk využívá společně s vámi mnoho dalších klientů. Právě proto jsme schopni nabídnout rozesílání hromadných e-mailů za nejnižší cenu v ČR. Rychlost odesílání tedy záleží na aktuální vytíženosti serveru. Server sám kampaně rozděluje a třídí, aby byl co nejefektivnější a odeslal e-maily všech zákazníků v nejkratším možném čase. Pokud byste chtěli, aby vaše e-maily byly rozeslány rychleji, můžeme vám připravit váš vlastní server u jehož nastavení využijeme všechny naše dosavadní zkušenosti. Stačí nás kontaktovat na info@stable.cz nebo +420480020191.

Rate limiting

Např. Seznam a Google hlídají příjem hromadné pošty na svých serverech. Pokud by k nim přišlo najednou více e-mailů za hodinu, než je v jejich podmínkách nastaveno, byla by vaše doména umístěna na seznam spammerů a vaše e-maily by již nebyly přijímány. Náš server tedy dle potřeby zpomaluje vaši kampaň, aby se tak nestalo. Záleží tedy na skladbě e-mailových kontaktů ve vaší databázi. Pokud budete odesílat e-maily na firemní e-maily, bude kampaň rozeslána rychleji, než pokud budou ve vaší databázi pouze e-mailové kontakty Seznamu a Google.

Počet IP adres našeho serveru

Počet IP adres našeho serveru je velký, ale samozřejmě omezený a z každé IP adresy je možné odeslat omezený počet e-mailů právě kvůli pravidlům popsaným výše. Pokud byste chtěli mít vlastní rozsah IP adres, aby vaše kampaně nemusely čekat ve frontě s ostatními, je to možné. Jako příplatkovou službu jsme schopni jej pro vás zřídit. 

Webové rozhraní

Pokud používáte pro rozesílku naše webové rozhraní, je rozesílka prodloužena o odeslání kampaně z webu na náš server, ze kterého pak teprve odchází k vašim adresátům. Pokud tedy budete chtít maximalizovat rychlost rozesílky, je lepší použít váš interní software, který rozesílá e-maily rovnou přes náš SMTP server. Příkladem může být např. software Send Mails, který si můžete zakoupit na www.hromadnaposta.cz

Testovací účet 

V testovacím režimu jsou e-maily odesílány přes malý počet IP adres, aby tím nebyla ohrožena rozesílka e-mailů našich stálých zákazníků v případě umístění na Black List. Rychlost rozeslání e-mailů v testovacím režimu tedy závisí na počtu uživatelů, kteří se v testovacím režimu nacházejí a aktuálně rozesílají hromadné e-maily. Testovací režim má sloužit k vyzkoušení funkcí naší služby, nikoli k pravidelnému rozesílání kampaní. I proto je omezen na  14 dní/10.000 e-mailů.

 

 

Tagy článku:

Klerk