Proč nelze rozesílat hromadnou poštu z freemailů?

Rozesílání hromadné pošty přes Klerka má za cíl hlavně spolehlivé a rychlé rozesílání zpráv do schránek vybraných adresátů. V nastavení rozesílače je možné si nastavit odchozí e-mailové schránky dle vlastního uvážení. Může tak tedy nastat případ, že se pokusíte odesílat své newslettery z e-mailové schránky, kterou máte založenou u freemailu jako například Seznam či Gmail.

Nezaručená doručitelnost při uvedení odesílatele z freemailu

Pokud jako adresu odesílatele uvedete freemail, pak je velice nepravděpodobné, že dojde k řádnému doručení takto rozeslané kampaně. Jelikož jsou na internetu e-mailové schránky chráněné proti nevyžádané poště a ověřují si příchozí poštu pomocí DKIM a SPF záznamu (více o DKIM a SPF), může se stát, že takto rozeslaná kampaň do schránek adresátů nedorazí vůbec, či spadne do složky Spam. U téchto freemailů totiž nelze nastavit DKIM ani SPF záznam, tuďíž nebude nastaven ani na našich serverech a rozesílka poté bude ochuzena o tyto bezpečnostní prvky rozesílací politiky e-mailové komunikace.

Co tedy udělat?

Doporučujeme si zaregistrovat novou doménu a tu používat pouze pro mailing.
Pokud se rozhodnete pro registraci domény přímo na Stable.cz, máte možnost si v Klerku nastavit DKIM automaticky a tím si ušetřit práci. S nastavením SPF vám také rádi pomůžeme. Hosting u nás platit nemusíte, postačí vám program Parking, který je zdarma. K němu si můžete založit jednu e-mailovou schránku (např. info@vasenovadomena.cz) a e-maily si nechat přeposílat na vaši současnou e-mailovou adresu.

Tagy článku:

Klerk Email