Vzdálený přístup na úložiště - Samba

Připravili jsme pro vás možnost připojení ke vzdálenému úložišti. Pokud chcete mít svá data po ruce kdekoli, ale nechcete je mít z různých důvodů na veřejných cloudech. Data jsou šifrována a jsou tedy v bezpečí. Přístup k nim můžete dát komukoli potřebujete.

Pokud u nás využíváte VPS, zřídíme na něm samostatný oddíl disků (vzdálené úložiště), ke kterému se budete moci připojit prostřednictvým SMB protokolu.

Jak získat přístup ke vzdálenému úložišti Samba?

Pokud si budete přát využívat tuto službu, stačí nám napsat na info@stable.cz a my Vám zašleme na e-mail přístupové údaje.

Jak se připojit ke vzdálenému úložišti?

 1. Připojení na VPN

  Před využitím služeb vzdáleného úložiště bude zapotřebí se připojit na VPN Stable.cz. V zaslaném e-mailu si stáhnete kliknutím na odkaz profil pro váš VPN účet. Tento odkaz je platný pouze 24h! Jedná se o OpenVPN účet, takže bude kompatibilní v jakémkoliv OpenVPN klientovi. Níže je přehled programů, které lze použít v nejběžnějších OS. Po připojení do VPN jsou všechny servery (neco.stable.cz) resolvovány a tunelovány přes VPN do vnitřní sítě. V případě odcizení (nebo ztráty) PC, na kterém máte OpenVPN s vaším klíčem nainstalován, nás prosím IHNED kontaktuje. Zamezíte tak možnému zneužití vašeho klíče.

  Připojení z Windows:
  a) Pritunl - z http://client.pritunl.com - stáhněte klienta pro Windows a následně do něj naimportujte konfigurační soubor, který jste stáhli v předchozím kroku. Návod: https://www.youtube.com/watch?v=hnBjt0bde4I
  b) OpenVPN - z https://openvpn.net/index.php/open-source/downloads.html stáhněte installer pro windows. Po instalaci je možné naimportovat profil, který jste stáhli v předchozím kroku Ve Windows10 bohužel nefunguje automatická změna resolvu do VPN sítě. Pokud ji potřebujete, je nutné upravit prioritu síťových připojení. Viz návod: https://www.youtube.com/watch?v=ZhOH5wy-l2A

 2. Připojení síťového disku

  Dalším krokem bude si připojit síťové disky. Ty připojíte ve Windows po kliknutí na -> Tento počítač. Jakmile se Vám otevře toto okno, bude zapotřebí vybrat -> Počítač -> Připojit síťovou jednotku.  Poté se Vám zobrazí okno, kde si vyberete písmeno pro novou jednotku a zadáte cestu k síťové složce. Tuto hodnotu Vám zašleme v e-mailu (údaj na obrázku je pouze orientační).  Po kliknutí na -> Dokončit se vám zobrazí přihlašovací formulář. Údaje pro přihlášení od nás obdržíte také v e-mailu.  Jakmile se úspěšně přihlásíte ke vzdálené jednotce, uvidíte jí v oknu -> Tento počítač (pozn. název této jednotky si můžete libovolně změnit)

  .

Nyní již máte úspěšně připojenou síťovou jednotku. Pokud budete mít jakékoli dotazy o tom, jak jednotku připojit, kontaktujte nás na info@stable.cz.

 

Možnost přidání více složek

Pokud budete chtít úložiště rozdělit na více složek, abyste mohli data směrovat k jednotlivým uživatelům, můžeme vám zřídit více složek s oddělenými přístupy. Příkladem mohou být oddělené složky pro vedení společnosti a řadové zaměstnance.