Monitoring VPS

K vašemu VPS je samozřejmostí také služba dohledu nad serverem tzv. monitoring.

Co vše monitoring obsahuje a jakými způsoby na server dohlížíme? 

  • Seznam základní věcí co monitorujeme:
    Základní věcí je dohled nad tím, zda server běží a zda je v pořádku jeho síťové spojení. Kontrolujeme tedy ping, jestli odpovídá server a zda je v pořádku síť (netword traffic). Dále monitorujeme zda běží web server, PHP, databázový server a FTP server. Také se monitoruje úložiště (diskové kvóta, volné místo, volné inody a I/O wait - zápis,čtení tj vytížení disků). Kontroluje se také zátěž na CPU, využití RAM (také swap) a dále uptime, abychom měli přehled o restartech serverů.

  • Co dále monitorujeme a doporučujeme monitorovat:
    Jako další přidáváme vždy při instalaci nové služby tuto věc také do monitoringu, například Elastic, Supervisor, Redis,  RabbitMQ nebo třeba Memcached. Doporučujeme monitorovat další případné věci dle aplikace, kterou na serveru provozujete. Pokud tedy něco budete chtít přidat do monitoringu, stačí nám o této věci říci.

  • Kdy kontaktují administrátoři zákazníka a jakým způsobem:
    Naši administrátoři vyhodnocují situaci a dle toho zvolí způsob řešení. Urgentní a naléhavé věci řešíme telefonicky a jiné případy komunikujeme se zákazníkem prostřednictvím e-mailu. V praxi také využíváme naší službu CAF.

 Tagy článku:

VPS