SSL certifikát Let's Encrypt

 

SSL certifikát pro každou doménu zdarma

SSL certifikáty zdarma Let´s Encrypt

Nově nabízíme SSL certifikát od neziskové společnosti Let's Encrypt ke každé doméně druhého řádu zdarma. Tato služba obsahuje možnost do SSL certifikátu zdarma přidat až deset domén třetího řádu. Je vhodná zejména pro studentské, testovací nebo menší projekty. Komerčním projektům doporučujeme certifikáty placené, které poskytují finanční krytí při případném prolomení certifikátu.

K čemu je SSL certifikát Let's Encrypt dobrý?

Zdarma si můžete zabezpečit komunikaci mezi návštěvníky vašich stránek a servery Stable.cz pomocí šifrovaného spojení HTTPS.

Běžně použivaný protokol HTTP posílá všechna data nešifrovaně, a proto se po cestě mezi serverem a konečným zákazníkem k těmto datům může dostat potenciální útočník. Aby se útočník nedostal k citlivým datům, jakými jsou například hesla a přihlašovací jména nebo údaje o objednávkách, vznikl bezpečný šifrovaný protokol HTTPS. K jeho používání je potřeba mít na doméně nainstalovaný SSL certifikát, který zabezpečí komunikaci mezi serverem a konečným uživatelem.

Můžete samozřejmě využít také placeného SSL certifikátu, včetně důvěryhodných certifikátů s EV (extended validation) ověřením, nebo wildcard certifikátů, které zabezpečují celou doménu.

Jak na doméně zřídit SSL certifikát zdarma, když...

  • doménu druhého řádu na službě Stable.cz již máte
    Stačí se přihlásit do svého uživatelského účtu a požádat o vystavení SSL certifikátu. Po přihlášení klikněte na Domény -> Název domény -> SSL certifikáty. Na stránce si můžete objednat jak placený certifikát, tak certifikát zdarma od Let's Encrypt.

  • doménu druhého řádu u Stable.cz ještě nemáte
    Chcete si doménu s certifikátem zdarma teprve zaregistrovat, nebo máte doménu u jiného správce? Stačí vyplnit naši objednávku webhostingu. Po zaregistrování domény nebo po provedení nasměrování domény (pomocí DNS nebo NS), je potřeba přihlásit se k doméně do uživatelského účtu a požádat o vystavení SSL certifikátu.

Certifikát Let's Encrypt se vám vystaví automaticky na jedno kliknutí (do 10 minut) a přiřadí se k požadované doméně. Pak už je jen potřeba nastavit aplikaci, ve které je prezentace naprogramována, aby tento certifikát začala používat.